Oslabená Ružiná vydolovovala cenný bod

04.11.2012 15:42

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V 16. kole II. futbalovej ligy sa Rusnákovi zverenci predstavili na Liptove, kde si zmerali sily s tabuľkovým susedom, ktorý mal na konte o dve víťazstvá a 5 bodov viac. V prvom dejstve sa diváci gólu nedočkali, no záver stretnutia bol poriadne dramatický. Domácim sa podarilo skórovať dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. Radosť z trojbodového zisku im však v nadstavenom čase prekazil aktuálne najlepší strelec Ružinej Mário Kurák. Súperi si tak zaknihovali po bode.

O otvorenie gólového účtu stretnutia sa v 7. min pokúšal domáci Janec, no pozorná obrana hostí jeho strelecké chúťky zmarila. V 13. min sa z úvodného gólu stretnutia mohla radovať Ružiná, no Balaško v čistej šanci hlavičkoval nad brvno. V 14. min sa o slovo prihlásil Malec, ale gólman hostí Michalík bol na mieste. V 21. min nastal prievan pred bránou Ružinej, keď Balluch našiel voľného Labuna a ten hlavičkoval tesne nad. V 28. min mohol hostí do vedenia poslať legionár Teixeira. Jeho jedovatá strela spoza 16-tky však skončila na Šavolovi. V 34. min sa opäť zaskvel vynikajúco chytajúci Michalík, ktorý zneškodnil Pastvovu nebezpečnú strelu. V 38. min sa pokúšali strelecky presadiť hosťujúci Marko s Kurákom, no bez gólového efektu. V 51. min sa v sľubnej pozícii ocitol Urbánek, ktorý pálil nad a dobiehajúcemu Kurákovi sa už loptu do odkrytej brány nepodarilo doraziť. Zlom nastal v 53. min, keď sa po druhej žltej karte predčasne z ihriska porúčal Teixeira. Domáci pritvrdili, v 63. min našla prihrávka striedajúceho Moronga voľného Maleca, no ani on proti Michalíkovi nepochodil. V 69. min Fujákova strela tesne minula svoj cieľ. V 70. min sa ďalším brilantným zákrokom vyznamenal Michalík, keď zneškodnil Malecovu jedovatú strelu. V 78. min mohol skórovať Labun, no nemal presnú mušku. Michalíka sa pokúšal prekonať aj v 80. min, ale gólman Ružinej bol proti. Napokon sa domáci predsa len dočkali, keď v 88. min skóroval Šupej – 1:0. Ich radosť však netrvala dlho. Predčasné oslavy im prekazil Kurák, ktorý v nadstavenom čase spečatil na 1:1.

Ján Karaffa, tréner MFK Tatran L. Mikuláš: „Naša strelecká nemohúcnosť pokračuje. Aj dnešný zápas sme podľa mňa mohli rozhodnúť v prvom polčase, mali sme na to príležitosti. Po vylúčení hráča hostí už bolo tých šancí skutočne veľa. Mali sme ich premeniť skôr. Nakoniec sa nám podarilo vsietiť gól, ale ten záver. Sme veľmi smutní, že sa nám nepodarilo získať tri body, pretože sme tak len nadviazali na našu streleckú nemohúcnosť z predchádzajúcich zápasov.

Vladimír Rusnák, tréner TJ Baník Ružiná: „Hralo sa na ťažkom teréne, pričom prvý polčas bol viac bojovnejší ako herný, s minimom šancí. Od 53. min sme boli oslabení o Teixeiru, ktorý inkasoval druhú žltú kartu. Chlapci však statočne bránili. V 88. min sme inkasovali gól, no a v poslednej minúte stretnutia sme zariskovali a podarilo sa nám zrovnať skóre gólom Mária Kuráka. S bodom sme spokojní, ale futbal podľa mňa nemá logiku, keďže toto stretnutie bolo priemerné.“

Futbalisti Ružinej sa najbližšie predstavia domácim fanúšikom už tento utorok (6. 11.), kedy privítajú na svojom trávniku súpera zo Šamorína. Začiatok stretnutia je o 13.30 hod.

Fakty zo zápasu

MFK Tatran L. Mikuláš – TJ Baník Ružiná 1:1 (0:0)

88. Šupej – 90+. Kurák. ŽK: 43. Lišivka, 52. Malec – 38. Kurák, 41. Ometák, 45. Teixeira. ČK: 54. Teixeira (po druhej ŽK). Rozhodovali: Matúš – Vindiš, Ferenc. Divákov: 262.

MFK Tatran L. Mikuláš: Šavol – Janec, Kubenca, Labun, Mizerák (53. Fuják), Šupej, Lišivka, Moravčík, Balluch (62. Morong), Pastva (75. Popik), Malec.

TJ Baník Ružiná: Michalík – Ferenc, Štajer, Marko (60. Krško), Urbánek, Kamendy (68. Strelka), Teixeira, Boháčik, Ometák (46. Hladík), Kurák, Balaško.

12.Ružiná        15   1    6    8    13:26    9

Mário Kurák zabezpečil gólom v nadstavenom čase bod pre Ružinú.Mário Kurák zabezpečil gólom v nadstavenom čase bod pre Ružinú.